PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie nowego budynku ZOL w Radomiu

  • AW    25 stycznia 2013 - 17:26

Po czterech latach prac budowlanych do użytku pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym w Radomiu został oddany nowy pawilon Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
W budynku znajduje się dwadzieścia dziewięć pokoi pięciołóżkowych i jeden jednołóżkowy, dyżurki pielęgniarek, pokoje terapeutów, gabinety ordynatora i pielęgniarki oddziałowej, pokoje śniadań, magazyny, brudownik, łazienki dla niepełnosprawnych i dwie windy.

Wartość całej inwestycji wyniosła 9,6 mln zł, z czego 9,4 mln zł to środki pochodzące z budżetu województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • operacja pomocnicza, 2013-01-25 20:31:53

    Wchodzimy w dziewiąty rok naszej obecności w strukturach Unii Europejskiej i zamiast wyposażenia polskich gmin w takie same narzędzia i mechanizmy jakie mają samorządy zachodniej Europy - mamy pójście w zaparte w postaci kuriozalnego legislacyjnego scenariusza wyrugowania gmin z możliwości prowadz...enia w interesie swoich mieszkańców polityki w zakresie wykonywania ustawowego zadania własnego samorządów! ---- Przypominam zdanie z raportu rządowej szwedzkiej agencji rządowej Avfall Sverige: „W szwedzkim modelu to gminy są odpowiedzialne za należyte zagospodarowanie odpadów komunalnych. Gminy samodzielnie decydują, czy zlecą to zadanie zewnętrznej firmie, czy też przekażą ten obowiązek własnemu przedsiębiorstwu. W Szwecji firmy komunalne, będące własnością gmin, nie są traktowane jako podmioty konkurujące – ich celem jest realizacja nałożonych na gminy zadań, a nie nastawienie na zysk i zdobywanie nowych terenów ekspansji gospodarczej. Stąd też, spółki te realizują zadania związane z gospodarką odpadami na najwyższym poziomie i taniej niż firmy prywatne, czyli z korzyścią dla mieszkańców”. A jak reaguje przedstawiciel polskiego rządu na wiadomość, że polscy parlamentarzyści odrzucili taki mechanizm, który zapewnia usługi municypalne „na najwyższym poziomie i taniej niż firmy prywatne, czyli z korzyścią dla mieszkańców”? Wyraża radość z tego powodu… --- W kwietniu 2012 roku szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiedział jednoznacznie, że kupienie w Polsce ustawy to tylko kwestia czasu, organizacji i pieniędzy... Ale biernym mówieniem zamiast działaniami sprawdzającymi przyczyny braku implementacji unijnego dorobku prawno-organizacyjnego w odpadach komunalnych po 22 latach naszej suwerenności - rzetelny program naprawczy gospodarki odpadami komunalnymi dla dobra środowiska i jakości życia mieszkańców znowu odwlecze się do następnego ostrzeżenia Wspólnoty Europejskiej... Smutna lektura – ale trzeba poczytać to co pokazuje się na google.pl po wklejeniu hasła „unijne sankcje za odpady”…  rozwiń