PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie nowego pawilonu włocławskiej lecznicy

  • GK    25 października 2013 - 08:58
Otwarcie nowego pawilonu włocławskiej lecznicy

Odbyło się długo oczekiwane uroczyste otwarcie nowego pawilonu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.
Ulokowane na ostatniej, czwartej kondygnacji budynku lądowisko dla helikopterów medycznych już służy pacjentom, przenosiny oddziałów rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Jako pierwszy do nowych pomieszczeń przeniesie się oddział internistyczny, na oddziały dziecięce, dla których przygotowano miejsce na niższych kondygnacjach, przyjdzie czas w listopadzie.

Powierzchnia użytkowa obiektu, wykonanego w energooszczędnej technologii, w całości dostępnego dla osób niepełnosprawnych i posiadającego pomieszczenia socjalne dla rodziców chorych dzieci, to ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Wartość inwestycji wynosi 18 milionów złotych. Za kolejny milion złotych placówka otrzymała specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny dla oddziałów kardiologii, urologii, dziecięco-obserwacyjnego i wewnętrznego.

Ostatnie dostawy odbyły się w styczniu. Teraz pora na modernizację starszej części kompleksu lecznicy. Jest już koncepcja przebudowy, opracowano też projekt budowlany i wykonawczy, a także dokumentację projektową dla pełnoprofilowego bloku operacyjnego na oddziale neurochirurgicznym.

Połączona z rozbudową i doposażeniem modernizacja włocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, finansowana przez samorząd województwa ze środków z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, trwa od kilku lat.

W 2010 roku, za łącznie ponad 3 miliony złotych, przeprowadzono kompleksową modernizację budynków dla oddziałów kardiologii i urologii. W tym samym roku na oddziały i do pracowni specjalistycznych trafiły sprzęt i aparatura medyczna za blisko 7 milionów złotych, w tym wysokiej klasy tomograf komputerowy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.