PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie pawilonu koszalińskiego szpitala

  • AT    2 lutego 2013 - 09:49
Otwarcie pawilonu koszalińskiego szpitala

2 lutego 2013 roku o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość otwarcia Pawilonu Oddziałów Internistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.
Szpital Wojewódzki w Koszalinie zakończył proces inwestycyjny rozpoczęty w 2008 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tej wieloletniej inwestycji zakończono prace budowlane i wyposażeniowe pawilonu oddziałów internistycznych, a także łączników umożliwiających skomunikowanie się z większością oddziałów szpitalnych.

W nowo wybudowanym pawilonie o powierzchni użytkowej 2857 metrów kwadratowych znajdzie miejsce oddział wewnętrzny C z pododdziałem diabetologii i neurologia z pododdziałem udarowym, oddział wewnętrzny B. Niebawem uruchomiony zostanie także Zintegrowany Blok Operacyjny z centralną sterylizatornią i oddziałem neurochirurgii.

Łączny koszt budowy i wyposażenia tych obiektów wyniósł 58,3 mln złotych, które pochodziły m.in. z RPO województwa zachodniopomorskiego 2007-2013 oraz środków własnych szpitala. Wcześniej zmodernizowano m.in. oddział położniczy, odcinek dziecięcy oddziału zakaźno-obserwacyjnego

W 2012 roku rozpoczęto również termomodernizację wszystkich obiektów szpitalnych. Inwestycja zostanie zakończona w 2013 roku. Jej koszt oszacowano na 14,8 mln złotych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.