PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie Pracowni Hemodynamiki i Traktu Porodowego w Szpitalu w Koninie

  • BEZ    22 grudnia 2009 - 09:48
Otwarcie Pracowni Hemodynamiki i Traktu Porodowego w Szpitalu w Koninie

Dziś (22 grudnia) odbędzie się uroczystość otwarcia Pracowni Hemodynamiki oraz Traktu Porodowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (WSZ) w Koninie.
WSZ w Koninie realizuje ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) na lata 2007 - 2013 w ramach działania 5.3. „Poprawa warunków funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w województwie” projekt pod nazwą „Poprawa jakości usług medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie”. Ten docelowo przewiduje zakup 1048 nowych urządzeń medycznych o  łącznej wartości 32,5 mln. zł do połowy 2010 r.

Jedną z bardziej znaczących inwestycji sprzętowych w konińskim szpitalu jest zakup angiografu za kwotę blisko 3,4 mln zł. To urządzenie stało się pretekstem dla uruchomienia w WSZ w Koninie Pracowni Hemodynamiki, która w znacznym stopniu poprawi dostępność do świadczeń ratujących życie - w następstwie zawałów serca.

Ponadto znaczącym wydatkiem jest zakup aparatu RTG z dwoma detektorami wraz z jego integracją do istniejącego serwera obrazowego Merge – Cedara Dicom za kwotę ponad 2,2 mln. zł. Środki z WRPO pozwoliły też na zakup sprzętu medycznego o wartości 1,7 mln. zł dla Oddziału Ginekologiczno–Położniczego WSZ w Koninie.

W październiku ubiegłego roku – z udziałem dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego  w wysokości 2 mln zł - rozpoczęła się przebudowa i modernizacja tego oddziału. W efekcie pacjentki zyskały większą – komfortową -  powierzchnię szpitalną, więcej sal porodowych, w tym sal do porodów cesarskich oraz innych zabiegów położniczych.

Łączna wartość nakładów na WSZ w Koninie w 2009 roku to blisko 42 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rodząca w koninie, 2010-05-14 19:26:50

    nie prawda. ja rodziłam w tym szpitalu 4,01,2010. porodówka jest w opłakanym stanie. nie był otwart nowy trakt porodowy!!!!!