PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto nową pracownię tomografii komputerowej

  • www.m-ce24.pl (Anna Kubeczko)    18 czerwca 2012 - 12:53
Otwarto nową pracownię tomografii komputerowej

W mysłowickim Szpitalu nr 2 im. Tadeusza Boczonia uroczyście otwarta została nowa pracownia tomografii komputerowej.
Jest to kolejna i z pewnością nie ostatnia inwestycja, która powstaje na terenie mysłowickiej placówki zdrowia. Pierwsze zmiany pojawiły się już w połowie kwietnia, kiedy to oficjalnie otwarto gruntownie wyremontowany i powiększony oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej znajdujący się na I piętrze miejskiej lecznicy. Do użytku oddano wówczas także nowe gabinety lekarskie i nową windę. Widoczne zmiany zaszły także na szpitalnych korytarzach, którym nadano nowoczesny wygląd.

Zmieniło się bardzo wiele jednak to nie koniec przekształceń miejskiego szpitala w przyjazną i dobrze wyposażoną lecznicę. W szpitalu ogromny nacisk kładzie się na wysokiej klasy sprzęt medyczny, a przede wszystkim nadrzędnym celem jest stworzenie komfortowych warunków leczenia i opieki nad pacjentem.

– Niedługo po objęciu stanowiska podjęłam rozmowy z firmami, które byłyby zainteresowane zainwestowaniem w szpital i stworzeniem czegoś na miarę XXI wieku. Rozmawialiśmy z wieloma firmami ale najbardziej korzystna okazała się oferta firmy Scanx. Dzięki szybkiej i dogodnej współpracy, miasto Mysłowice może cieszyć się z powstania pracowni tomografii komputerowej i wynikających z tego korzyści. Chcemy aby w niedalekiej przyszłości nasz szpital był prawdziwą perełką, służąc mieszkańcom oraz pacjentom – mówi Ewa Fica, dyrektor Szpitala nr 2 w Mysłowicach.

Nowa inwestycja niesie ze sobą ogromne korzyści nie tylko dla mieszkańców Mysłowic, którzy do tej pory zmuszeni byli wykonywać badania w miastach ościennych, ale przede wszystkim dla pacjentów szpitala, którzy wcześniej musieli być przewożeni do innych miast na specjalistyczne badania, co wiązało się z licznymi utrudnieniami.

Dzisiaj wszystkie badania wykonywane będą na miejscu, będą one przeprowadzane bezpłatnie dla pacjentów przebywających w szpitalu oraz osób posiadających skierowanie.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.