PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto nowy budynek szpitala w Bydgoszczy

  • bad    15 października 2015 - 17:49
Otwarto nowy budynek szpitala w Bydgoszczy

Nowy szpital w Bydgoszczy otwarty. Fot. UM Bydgoszcz

Oficjalnie otwarto nowy budynek szpitala w Bydgoszczy. W uroczystościach uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.
Dziś (15 października) oficjalnie otwarto nowy budynek szpitala, w którym mieszczą się: Klinika Psychiatrii, Klinika Geriatrii, Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciowa i Immunodermatologii oraz Zakład Medycyny Paliatywnej.

Nowy budynek składa się z czterech segmentów o prostokątnym rzucie, połączonych od strony południowej ciągiem komunikacyjnym. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9700 metrów kwadratowych, co pozwoliło na umieszczenie w nim około 230 łóżek. Inwestorem było Collegium Medicum UMK.

Szpital wybudowano za 70 mln zł

Dwa środkowe segmenty nowobudowanego obiektu szpitalnego są dwukondygnacyjne, segmenty skrajne są wyższe o jedną kondygnację.

W segmencie zachodnim A zgrupowano następujące działy: zespół wejścia głównego, izby przyjęć, poradnie, diagnostykę, dydaktykę, szatnie pacjentów, studentów i personelu, magazyny, bazę służb porządkowych, oddział opieki paliatywnej, zakład opiekuńczo-leczniczy. W segmentach środkowych B i C mieszczą się oddziały łóżkowe kliniki psychiatrii oraz dwie związane z nimi poradnie. W skrajnym wschodnim segmencie D znajdują się oddziały dermatologii i geriatrii oraz związane z dermatologią poradnie, światłolecznictwo, a także pracownia biologii molekularnej skóry i dermatopatologii.

Czytaj też: Wrocław - nowy szpital wojewódzki przyjmuje pacjentów

Wartość kontraktu w ramach którego powstał nowy budynek to około 70 mln zł. Zadanie zrealizowano w ramach Wieloletniego Programu Medycznego Rozbudowy i Przebudowy Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, finansowanego z budżetu państwa, którego całkowity budżet wynosi 326 mln zł.

W ramach tego pakietu wybudowano w poprzednich latach między innymi Szpitalny Oddział Ratunkowy, Zespół Sal Operacyjnych, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej dla dorosłych, Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej, wyremontowano też szereg urządzeń i obiektów istniejących oraz doposażono szpital.

W uroczystym otwarciu obiektu wziął udział prezydent RP Andrzej Duda. Prezydenta Bydgoszczy  Rafała Bruskiego reprezentowała jego zastępca, Iwona Waszkiewicz.

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza jest uznawany za jedyny, wysokospecjalistyczny, szerokoprofilowy ośrodek o najwyższym stopniu referencyjności w regionie. Swoje usługi kieruje do pacjentów z całego województwa kujawsko-pomorskiego i stanowi filar bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.