PARTNER PORTALU
  • BGK

Outsourcing laboratorium Szpitala

  • BEZ    23 lutego 2010 - 14:28

Opolski szpital MSWiA przekazał zarządzanie i obsługę swojego laboratorium zewnętrznej firmie - Laboratoria Medyczne Fryda. Ta, na mocy zawartej umowy, zobowiązana jest świadczyć kompleksowe usług w zakresie badań diagnostyki laboratoryjnej oraz mikrobiologii na rzecz placówki.
Pięcioletni kontrakt przewiduje gruntowny remont pomieszczeń, a następnie ich wynajem od szpitala. Dotychczasowe urządzenia pozostaną na stanie laboratorium i będą dzierżawione przez firmę. Ponadto Laboratoria Medyczne Fryda zakupią nowy sprzęt i aparaturę, doposażą placówkę i zainstalują system informatyczny, który usprawni pracę jednostki.

Laboratorium – prowadzone przez dotychczas zatrudniony w nim kilkunastoosobowy personel – będzie funkcjonować w systemie 24 godzin pracy na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykonywany będzie komplet badań przewidzianych dla pracowni analitycznych i mikrobiologicznych. Poza świadczeniami realizowanymi na potrzeby szpitala, przewidziano dodatkową ofertę dla pacjentów indywidualnych.

Konkurs na przejęcie obowiązku wykonywania badań analitycznych i mikrobiologicznych szpital MSWiA ogłosił w październiku 2009. Laboratoria Medyczne Fryda przedstawiły najlepsze warunki spośród zgłoszonych ofert. W zaledwie 2 miesiące od ogłoszenia wyników postępowania konkursowego są gotowe do kompleksowego przejęcia odpowiedzialności za jednostkę.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.