PARTNER PORTALU
  • BGK

Owoce i warzywa dla małych pacjentów

  • PAP    6 listopada 2012 - 18:40
Owoce i warzywa dla małych pacjentów

Świeże owoce i warzywa oraz materiały promujące ich walory zdrowotne będą otrzymywały od przyszłego roku dzieci leczone w szpitalach. W ramach kampanii "Jedz witaminy, wracaj do zdrowia" polscy sadownicy chcą promować zdrowe odżywianie wśród najmłodszych i ich rodziców.
Kampanię będzie realizował Związek Sadowników RP.

"Chcemy poprzez zachęcanie do zdrowego odżywania wpływać na profilaktykę i zapobieganie chorobom" - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Radomiu prezes związku Mirosław Maliszewski. Dodał, że sadownicy liczą też na to, iż dzięki akcji wzrośnie w Polsce spożycie owoców i warzyw oraz zwiększy się popyt i sprzedaż tych produktów w kraju.

W ramach akcji przebywające w szpitalach dzieci będą dostawały też książeczki informujące o walorach zdrowotnych owoców i warzyw. Przygotowano plakaty, ulotki, foldery oraz specjalne podkładki pod talerze i wykrojniki do jabłek. Kampania ma być także prowadzona w lokalnych mediach.

Na realizację akcji Związek Sadowników RP otrzymał wsparcie finansowe z Agencji Rynku Rolnego, z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, w wysokości prawie 700 tys. zł.

Kampania realizowana będzie w latach 2013-2014 w całym kraju, choć - jak podkreślił Maliszewski - na największą skalę ma być prowadzona na Mazowszu, gdzie w akcję włączył się samorząd wojewódzki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.