PARTNER PORTALU
  • BGK

Pacjenci bezpieczni po 1 stycznia?

  • PAP    14 grudnia 2011 - 17:35
Pacjenci bezpieczni po 1 stycznia?

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz powiedział podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji, że jego resort będzie zdeterminowany we wprowadzaniu w życie ustawy refundacyjnej. Zaznaczył jednak, że pacjenci nie powinni czuć się zagrożeni.
Podkreślił, że ustawa refundacyjna precyzyjniej niż do tej pory określa stopień refundacji, który dotyczy 218 leków. Pozostałe ponad trzy tysiące specyfików jest finansowanych na stałym poziomie.

- Zrobię wszystko, aby lekarz przede wszystkim zajmował się leczeniem, aptekarz wydawaniem recept - oświadczył minister zdrowia. Dodał, że Ministerstwo Zdrowia ma gotowy projekt ustawy, który wprowadzi centralny wykaz ubezpieczonych. Jak mówił, ma to ułatwić pracę lekarzom.

Arłukowicz powiedział, że zamierza wprowadzić dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne, stworzyć konkurencję dla NFZ oraz kontynuować przekształcenia szpitali.

Minister zdrowia chce także doprowadzić do standaryzacji świadczeń medycznych. Jak mówił chodzi, o jasno określone kompetencje i system kontroli. Opieka zdrowotna miałaby być koordynowana poprzez współpracę lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty i szpitala.

- Chciałbym, żebyśmy premiowali tych, którzy potrafią ze sobą współpracować i tworzą system, w którym pacjent czuje się bezpieczny" - powiedział minister zdrowia. Dodał, że wśród jego priorytetów znalazły się także sprawy pielęgniarek i położnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Chełmianin N, 2011-12-15 12:10:16

    Panie Ministrze tańczyłeś z dala tango z Panią Kopacz, Pięknie gadałeś,a teraz mądrze na rzeczywistość popatrz. Polacy czekają spokojnie, cierpliwie i nadzieję w Tobie mają, Myśl chłopie ,działaj skutecznie, Polacy przejście do PO pamiętają. Jak się mówiło,a to powinno być tak,to teraz nie zgani...aj,że kasy brak.  rozwiń
  • FUNDACJA AZP, 2011-12-15 09:52:55

    Szanowny Panie Ministrze Nic nie zrobiono w tym temacie by zmniejszyć ten problem. Z doniesień prasy oraz badań przeprowadzonych przez specjalistów wynika,że 80% dzieci ma stwierdzone zaburzenia sylwetki. To nie NORMA ! to według mnie można nazwać PATOLOGIA i zamierzam z tym walczyć. Zwracaliśmy si...ę wielokrotnie do resortu MEN i MZ ale bez skutku. Ciekawy jestem jak długo osoby odpowiedzialne za ten stan będą udawały , że nie ma problemu. Osobiście zauważam problem stąd moje publikacje i działania zmierzające do zmniejszenia tego zjawiska. Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Osoby cierpiące zapraszam na nowo powstały portal polmedex.pl  rozwiń