PARTNER PORTALU
  • BGK

Pacjenci chcą dobrego sprzętu i czystości

  • GK    30 października 2012 - 10:40
Pacjenci chcą dobrego sprzętu i czystości

Dla blisko 70 proc. pacjentów najważniejsze w szpitalu są dostępność nowoczesnego sprzętu medycznego oraz czystość – wynika z badania przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Szpitale”.
Inicjatywa została objęta patronatem Związku Powiatów Polskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali.

Celem badania było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec standardów świadczenia usług szpitalnych w ich regionie. Wyniki pokazują, że najwięcej, bo blisko 70 proc. respondentów, oczekuje dostępności nowoczesnego sprzętu i czystości oddziału. Nieco rzadziej wskazywano m.in. dobre wyposażenie sal chorych (47 proc.) czy łatwy dostęp do łazienki (30 proc.).

– Oczekiwania pacjentów są jasne i zrozumiałe. Sprostanie im wymaga przede wszystkim dobrego zarządzania szpitalem, jego finansami, pracą personelu medycznego, mądrym rozwojem placówki. Mamy nadzieję, że wyniki naszego badania zainspirują do przemyśleń na ten temat pacjentów i władze samorządowe – komentuje Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital, współorganizator kampanii.

Badanie zrealizowane na próbie prawie 3000 osób z całej Polski jest elementem konkursu skierowanego do powiatów i miast na prawach powiatów, organizowanego w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale”.

Mieszkańcy ponad 50 powiatów wypowiadali się na temat swoich oczekiwań dotyczących szpitalnych oddziałów, izb przyjęć oraz personelu medycznego. Całościowy raport z przeprowadzonego badania będzie dostępny bezpłatnie już w listopadzie b.r. Więcej informacji na temat kampanii i przeprowadzonych badań znajduje się na stronie www.zdroweszpitale.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.