PARTNER PORTALU
  • BGK

Pacjenci ocenili placówki onkologiczne. Gdzie najlepiej?

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    25 września 2014 - 08:12
Pacjenci ocenili placówki onkologiczne. Gdzie najlepiej?

Fundacja Alivia zbadała satysfakcję z leczenia wśród 6 tys. chorych na raka. Ogólnie ocenili ją całkiem nieźle: na 3,9 pkt w skali od 1 do 5.
To nie jest zły wynik. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę warunki, w jakich pracują nasi lekarze - ocenia Bartosz Poliński z Fundacji Onkologicznej Osób Młodych "Alivia".

Jak wskazuje, taka cenzurka pacjentów może częściowo wynikać z ich niskich oczekiwań. Nie mają bowiem porównania z innymi, dużo wyższymi standardami leczenia obowiązującymi np. na Zachodzie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W ramach projektu Onkomapa wzięto pod lupę pięć obszarów: opiekę, organizację oraz przebieg procesu leczenia, wyposażenie szpitali i przestrzeganie praw pacjenta. Nie brano pod uwagę skuteczności terapii.

Czytaj też:  Szpitale nie mogą przeprowadzić operacji bo brakuje krwi

Chorzy na raka najlepiej ocenili poziom obsługi w Dolnośląskiem, a najgorzej - w Łódzkiem.

Spośród 40 przebadanych placówek najbardziej chwalone zaś były: klinika Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu. A najgorsze recenzje zebrały: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i Centrum Onkologii w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.