Pakiet onkologiczny do poprawki

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 16-01-2015
  • drukuj
Od wejścia w życie pakietu onkologicznego nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a już wiadomo, że trzeba będzie go poprawić.
Pakiet onkologiczny do poprawki
Problemami zajmie się specjalny zespół, który w najbliższych dniach powinien powołać minister zdrowia. Zespół ma poprawić pakiet onkologiczny (fot.PTWP)

Liczba zielonych kart, które otwierają pacjentom onkologicznym furtkę do szybkiej diagnostyki i leczenia bez limitu, rośnie w błyskawicznym tempie. Do 15 stycznia zostało ich wydanych ponad 11 tys. - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zgodnie z założeniami reformy służby zdrowia ten dokument miał być wystawiany przede wszystkim przez lekarzy rodzinnych. Tymczasem 72 proc. wystawiono na razie w szpitalach. Są one masowo wręczane chorym, którzy rozpoczęli leczenie jeszcze w ub. roku.

Najmniej kart wypisali do tej pory lekarze rodzinni. To jednak także się zmienia, bo w dwa dni liczba kart wystawionych w ich gabinetach zwiększyła się prawie dwukrotnie. To oznacza, że system zadziałał, ale nie bez problemów. Lekarze zgłaszają ich mnóstwo.

Gazeta zapowiada, że problemami zajmie się specjalny zespół, który w najbliższych dniach powinien powołać minister zdrowia. Zespół ma poprawić pakiet onkologiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Aż się prosi, żeby dodać "A nie mówiłem?"

msl, 2015-01-18 09:23:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE