PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska nagrodzi 10 medyków. Do podziału jest 30 tys. zł

  • KDS    15 grudnia 2017 - 10:44
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska nagrodzi 10 medyków. Do podziału jest 30 tys. zł
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska po raz 9. uhonoruje medyków (fot. Facebook/Paweł Adamowicz/Renata Dąbrowska)

Po raz 9. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczy nagrody pracownikom służby zdrowia,  którzy mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami i ponadprzeciętnym oddaniem pracy na rzecz pacjenta.
- Ideą tej nagrody jest pokazanie osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami – mówi Adamowicz. - To sposób na wyróżnienie tych najbardziej oddanych. To także okazja, by wyrazić uznanie władz miasta przedstawicielom zawodów medycznych oraz skutecznym realizatorom programów profilaktycznych.

W tym roku do nagrody nominowanych zostało 10 osób. To Barbara Bednarska, Zbigniew Bystrzanowski, Hanna Garncarek, Jacek Gołębiewski, Barbara Kamińska, Mirosława Kuczyńska, Joanna Maćkowiak, Irena Samson, Magdalena Szymańska oraz Joanna Żołnowska. 

Wśród nich są pracownicy gdańskich szpitali, ośrodków zdrowia czy fundacji. Kandydaci do nagrody musieli się wykazać m. in. przynajmniej 5-letnim stażem. Poza tym musieli udowodnić, że stale podnoszą kwalifikacje, cieszą się autorytetem wśród pacjentów, inicjują nowatorskie działania podnoszące jakość usług zdrowotnych.

W czasie ośmiu poprzednich edycji łącznie przyznano 50 nagród finansowych, w tym 12 nagród głównych. W tegorocznej edycji do podziału jest 30 tysięcy złotych. Uroczysta gala odbędzie się w poniedziałek (18.12), o godz. 14 w Muzeum Wnętrz Mieszczańskich przy ul. Długiej 12.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.