Petru: jak najszybciej podwyżki dla pielęgniarek

Pielęgniarki jak najszybciej powinny dostać podwyżki, ponieważ grozi nam brak personelu medycznego – twierdzi Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.
Petru: jak najszybciej podwyżki dla pielęgniarek
Petru: jest jedna grupa zawodowa w Polsce, która wymaga szybkiej interwencji w postaci podwyżek. Fot. PTWP

Ryszard Petru podpisał deklarację koalicji na rzecz kampanii społecznej "Ostatni dyżur" organizowanej przez NRPiP. W ramach akcji zbierane są podpisy pod petycją zawierającą apel do rządu i parlamentarzystów o "podjęcie natychmiastowych działań w celu opracowania i wdrożenia programu zabezpieczenia społeczeństwa w świadczenia realizowane przez pielęgniarki i położne". Podpisy będą zbierane do listopada, a następnie zostaną przekazane rządowi.

W niedługim czasie grozi nam brak personelu medycznego

Petru przypomniał, że już wcześniej wskazywał, że "jest jedna grupa zawodowa w Polsce, która wymaga szybkiej interwencji w postaci podwyżek". Dodał, że "w niedługim czasie grozi nam nie tylko luka pokoleniowa, ale po prostu bieżący brak personelu medycznego w tak ważnym obszarze, jakim jest pielęgniarstwo i położnictwo".

Petru zaznaczył, że również z ekonomicznego punku widzenia bardziej opłacalna jest podwyżka wynagrodzeń pielęgniarskich, niż zatrudnianie osób z zagranicy, które będą musiały być dodatkowo przeszkolone np. ze znajomości języka polskiego i obowiązujących procedur. Dodał, że zapewnienie odpowiedniej ilości kadry pielęgniarskiej to wieloletni proces i już teraz trzeba podjąć działania zachęcające młode osoby do studiów pielęgniarskich.

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Grażyna Rogala-Pawelczyk podkreśliła, że już teraz w Polsce widoczne są problemy z zabezpieczeniem społeczeństwa w usługi pielęgniarskie. "W tej chwili, gdyby pielęgniarki chciały pracować tylko w jednym miejscu pracy, około 30 proc. podmiotów miałoby problem z funkcjonowaniem" - zaznaczyła. Dodała, że największym problemem obecnie jest wysoka średnia wieku pielęgniarek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Trzeba jak najszybciej pieniądze NFZ oddać pod kontrolę chorujących polskich obywateli. Obywatele powinni wybierać usługodawcę (z pielęgniarkami), brać rachunek i przedstawiać go do NFZ (lub czegoś innego działającego w imieniu podatników) i odbierać poniesione koszty leczenia. Wtedy biznes na choru...jących będzie pod kontrolą chorujących - podatników. Oddawanie pieniędzy podatników w ręce lekarzy, za pośrednictwem NFZ, do nieszczęść prowadzi, także do eliminacji pielęgniarek. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2015-09-04 10:07:43 odpowiedz

Nowoczesna wie również ile POwinni zarabiać młotkowi - nowasol.naszemiasto.pl/artykul/manifestacja-zwiazkowcow-i-gornikow-w-nowej-soli-wideo,3425509,art,t,id,tm.html

Ludwiku do rondla, 2015-09-03 20:18:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE