PARTNER PORTALU
  • BGK

Piekary same zrobią NZOZ

  • UM Piekary Śląskie/Rynek Zdrowia    20 listopada 2009 - 15:33

Władze Piekar Śląskich planują powołanie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej p.n. Szpital Miejski w Piekarach Śląskich pw. św. Łukasza.
Projekt uchwały zostanie przedstawiony na sesji Rady Miasta 26 listopada br. W związku z tym Prezydent Miasta ogłosił konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki gminnej z.o.o, która przejmie rolę operatora Szpitala Miejskiego  w Piekarach Śląskich w formie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Od kandydata wymagana jest m.in. wiedza w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia, znajomość branży medycznej i kierowanie zespołami pracowników.

Wcześniej władze miasta planowały zmianę formy organizacyjnej placówki i przekształcenie publicznego Szpitala Miejskiego na niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Stosowna uchwała została przyjęta przez radę miasta 12 marca 2009 roku. Jednak procedura wyłonienia podmiotu w trybie pisemnego przetargu nieograniczonego na dzierżawę Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich nie powiodła się. Dlatego zaszła potrzeba powołania jednoosobowej spółki Gminy Piekary Śląskie.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.