PARTNER PORTALU
  • BGK

Piekary Śląskie za rok będą miały nowy szpital miejski

  • pap    17 grudnia 2014 - 12:42

Kosztem blisko 34 mln zł do końca stycznia 2016 r. powstanie nowy budynek Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Część obecnej siedziby nie spełnia wymaganych przepisami standardów.
Piekarska placówka - jedyny szpital ogólny w mieście - składa się obecnie z dwóch części. Starszą wybudowano jeszcze w okresie przedwojennym i nie ma w niej nawet windy, a pacjenci między piętrami muszą być przenoszeni na noszach.

Czytaj: Samorząd Bobolic chce zbudować dom seniora w formule PPP

Druga, nowsza część powstała w latach 80. XX wieku i po zakończeniu budowy nowego obiektu zostanie z nim połączona. Najstarsza zostanie wyburzona.

Jak podkreślił w środę Marcin Gaweł z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, będzie to bardzo trudne zadanie inwestycyjne, bo liczący 170 łóżek szpital ani na chwilę nie przerwie działalności.

Przekazanie placu budowy nastąpi 29 grudnia. W nowym budynku szpitala będą zlokalizowane wszystkie oddziały łóżkowe.

Na parterze będzie izba przyjęć z diagnostyką endoskopową i obrazową. Pierwsze piętro zajmie oddział geriatryczny i endokrynologiczny, drugie - oddział wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym.

Blok porodowy, oddział ginekologiczno-położniczy i oddział noworodkowy będą na trzecim piętrze, zaś na czwartym blok operacyjny i oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej.

Pierwszy etap prac przy rozbudowie szpitala dobiegł już końca. Wykonano podziemne instalacje i przyłącza sieci kanalizacyjnej, deszczowej i wodociągowej.

Uczestniczący w podpisaniu umowy dotyczącej realizacji II etapu rozbudowy placówki były prezydent miasta Stanisław Korfanty oraz obecna prezydent Sława Umińska-Duraj podkreślali, że znacznie poprawi się komfort leczenia pacjentów. Wieloosobowe sale zastąpią 2 lub 3-osobowe, każda z własnym węzłem sanitarnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.