Pielęgniarki skarżą się na głodowe pensje

Członkinie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z ZOZ-u w Dąbrowie Tarnowskiej skarżą się na głodowe pensje. Dyrekcja szpitala twierdzi jednak, że nawet najmniejsza podwyżka mogłaby doprowadzić do utraty płynności finansowej.
Pielęgniarki skarżą się na głodowe pensje

Jak przekonuje dyrekcja, niski kontrakt z NFZ powoduje, że szpital notuje straty z powodu wysokich kosztów amortyzacji i utrzymania - informuje Dziennik Polski.

Jedynym ratunkiem dla placówki jest kredyt konsolidacyjny z możliwością odroczenia spłaty na dwa lata. Zgodę na zaciągnięcie takiego zobowiązania musi jednak wyrazić rada powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jeśli lecznica otrzyma kredyt, jest szansa, że pracownicy doczekają się podwyżek.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do glews: One i tak odchodzą od łóżek pacjentow, bez strajku. Kiedy leżałem na oddziale ortopedycznym ze złamana nogą i kończyła mie sie kroplówka, to siedziały piguły i piły kawę przez pół godziny, mimo ze dzwoniłem. Dopiero, kiedy dostało mi sie powietrze do igły, o czym w panice powiadomił inny... pacjent, nagle wszystkie dostaly motorek w tyłku i zaczęly biegać, bo na ich dyżurze mógł pacjent wykorkowac. A czego one chcą?? Maja pensje dużoo wieksze od nauczycieli. Było sie uczyc, biedactwa. rozwiń

Jan, 2014-02-08 17:08:31 odpowiedz

Do glews: Tylko jeszcze nauczyciele mają poczucie odpowiedzialności. Oni jakoś nie strajkują, a jeśli tak, to nie zostawiają uczniów bez opieki. Za to mają dozgonną wdzięczność społeczną w postaci wyzwisk i opluwania. Nauczyciele, weźcie przyklad z polskiej "służby zdrowia", która nie za b...ardzo przejmuje się rolą. rozwiń

dumne oczko, 2014-02-07 08:38:45 odpowiedz

Strajkujcie odcvhodząc od łózek pacjentów! Jak im zaczną umierać zbiorowo to może kaska się znajdzie! A gdzie solidarność lekarzy!? Sami kaskę doją aż miło! Ale Was siostrzyczki uważają za nic!

glews, 2014-02-06 14:52:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE