PARTNER PORTALU
 • BGK

Pielęgniarki skarżą się na głodowe pensje

 • Dziennik Polski/Rynek Zdrowia    6 lutego 2014 - 10:17
Pielęgniarki skarżą się na głodowe pensje

Członkinie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z ZOZ-u w Dąbrowie Tarnowskiej skarżą się na głodowe pensje. Dyrekcja szpitala twierdzi jednak, że nawet najmniejsza podwyżka mogłaby doprowadzić do utraty płynności finansowej.
Jak przekonuje dyrekcja, niski kontrakt z NFZ powoduje, że szpital notuje straty z powodu wysokich kosztów amortyzacji i utrzymania - informuje Dziennik Polski.

Jedynym ratunkiem dla placówki jest kredyt konsolidacyjny z możliwością odroczenia spłaty na dwa lata. Zgodę na zaciągnięcie takiego zobowiązania musi jednak wyrazić rada powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jeśli lecznica otrzyma kredyt, jest szansa, że pracownicy doczekają się podwyżek.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Jan, 2014-02-08 17:08:31

  Do glews: One i tak odchodzą od łóżek pacjentow, bez strajku. Kiedy leżałem na oddziale ortopedycznym ze złamana nogą i kończyła mie sie kroplówka, to siedziały piguły i piły kawę przez pół godziny, mimo ze dzwoniłem. Dopiero, kiedy dostało mi sie powietrze do igły, o czym w panice powiadomił inny... pacjent, nagle wszystkie dostaly motorek w tyłku i zaczęly biegać, bo na ich dyżurze mógł pacjent wykorkowac. A czego one chcą?? Maja pensje dużoo wieksze od nauczycieli. Było sie uczyc, biedactwa.  rozwiń
 • dumne oczko, 2014-02-07 08:38:45

  Do glews: Tylko jeszcze nauczyciele mają poczucie odpowiedzialności. Oni jakoś nie strajkują, a jeśli tak, to nie zostawiają uczniów bez opieki. Za to mają dozgonną wdzięczność społeczną w postaci wyzwisk i opluwania. Nauczyciele, weźcie przyklad z polskiej "służby zdrowia", która nie za b...ardzo przejmuje się rolą.  rozwiń
 • glews, 2014-02-06 14:52:54

  Strajkujcie odcvhodząc od łózek pacjentów! Jak im zaczną umierać zbiorowo to może kaska się znajdzie! A gdzie solidarność lekarzy!? Sami kaskę doją aż miło! Ale Was siostrzyczki uważają za nic!