PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze dla podlaskich szpitali i placówek kultury

  • POC    1 grudnia 2009 - 23:03

Zarząd Województwa Podlaskiego we wtorek 1 grudnia podjął decyzję o przesunięciu o sześć lat terminu rozpoczęcia przez Szpital Wojewódzki w Białymstoku spłat rat kapitałowych od pożyczki w wysokości 950 tys. zł.
Pożyczka została udzielona rok temu, szpital powinien zacząć ją spłacać już w grudniu br. Nie jest jednak w stanie tego robić, ponieważ znajduje się w beznadziejnej sytuacji finansowej.

Zarząd Województwa przyznał też 150 tys. zł dotacji Szpitalowi Specjalistycznemu im. Dłuskiego w Białymstoku. Za te pieniądze dyrekcja będzie mogła opracować dokumentację przyszłej spalarni materiałów niebezpiecznych. Szpital ma taką spalarnię, ale jest ona wyeksploatowana i nie spełnia wszystkich norm.

80 tys. zł otrzyma Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy na zakup sprzętu. Dwie dotacje przyznał Zarząd Szpitalowi Psychiatrycznemu w Choroszczy. Ponad 53 tys. zł pójdzie na wymianą stolarki, a pół miliona na zagospodarowanie dawnej przychodni chirurgicznej przy ulicy Radzymińskiej w Białymstoku. Szpital Psychiatryczny w Suwałkach otrzyma ponad 65 tys. zł na wyposażenie.

Marszałkowie postanowili także przekazać Operze i Filharmonii Podlaskiej 300 tys. zł, bo tyle zabrakło tej instytucji na bieżącą działalność. Ponadto przeznaczyli prawie drugie tyle na dokończenie pierwszego etapu remontu Muzeum Historycznego w Białymstoku oraz na zakup zabytkowego ciągnika przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.