Pierwsi pacjenci na oddziale dla pedofilów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 13-01-2012
  • drukuj
Samodzielny Publiczny Psychiatryczny ZOZ w Choroszczy przyjął na leczenie pierwszych pacjentów - sprawców przestępstw seksualnych.
Pierwsi pacjenci na oddziale dla pedofilów
Oddział odwykowy o wzmocnionym zabezpieczeniu z pododdziałem dla sprawców przestępstw seksualnych w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy był gotowy do przyjęcia pacjentów od 1 sierpnia 2011 r.

Przez kilka miesięcy jednostka w Choroszczy, podobnie jak placówki w Kłodzku (Dolnośląskie) i w Stargardzie Gdańskim (Pomorskie), nie przyjmowały pacjentów, gdyż - jak podaje Gazeta Wyborcza - na przymusowy pobyt w ośrodku przestępców seksualnych nie skazywali sędziowie.

Obecnie w szpitalu są już leczeni pierwsi pedofile. Osoby, które przebywają w Choroszczy, są leczone zgodnie z wytycznymi seksuologa prof. Lwa Starowicza. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

terapia wstrząsowa już wyleczyła jak wynika z danych z "nieuleczalnej" choroby, ale nie wszystkich da się wyleczyć.

Róża, 2012-01-18 20:00:17 odpowiedz

To jest chore ze przestepcy kwalifikowani sa jako chorzy i moga znalezc miejsce w szpitalu o czym czesto trudno pomarzyc potrzebujacym pomocy medycznej. I wszystko za nasze pieniadze...

Robert, 2012-01-13 12:40:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE