PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza w kraju torakochirurgia jednego dnia

  • LJ, Życie Warszawy/Rynek Zdrowia    2 lipca 2010 - 10:34

Warszawskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy Attis uruchamia pierwszy w Polsce oddział torakochirurgii jednego dnia.
Do dyspozycji chorych są 34 łóżka, w tym 12 dla wymagających intensywnej opieki. Modernizacja i wyposażenie oddziału kosztowały 1,1 mln zł. Inwestycję wsparł samorząd województwa mazowieckiego.

Jak powiedział Wiesław Dideńko, kierownik Zakładu Operacyjno-Zabiegowego Centrum Attis, lecznica ma już sprawdzone wzorce w wykonywaniu operacji jednodniowych w różnych innych specjalnościach: chirurgii ogólnej, ortopedii, laryngologii, okulistyki.

Jednym z inicjatorów powstania oddziału jest prof. Tadeusz Orłowski, kierownik torakochirugii w Centrum Attis, były krajowy konsultant w dziedzinie torakochirurgii.

– Po przeanalizowaniu wielu procedur wykonywanych z zakresu torakochirurgii profesor Orłowski stwierdził, że zabiegi mogą być realizowane w systemie jednodniowym – dodał Wiesław Dideńko.

Szpital wykonuje zabiegi z zakresu torakochirurgii już od dwóch lat. Liczba przeprowadzanych zabiegów rośnie z roku na rok. W 2008 roku wykonano 98 operacji. W 2009 roku – blisko 500, a w I półroczu br. już ponad 300.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.