PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze e-recepty w Łodzi

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    30 września 2011 - 07:42
Pierwsze e-recepty w Łodzi

Pacjenci w woj. łódzkim mają coraz więcej problemów z wykupieniem leku na receptę. Aptekarze stali się ostrożni, bo sprzedając leki na podstawie źle wypełnionych recept, narażają się straty finansowe.
Miejska Przychodnia Chojny jako pierwsza w Łodzi wprowadza e-recepty – pisze „Dziennik Łódzki”. Już w październiku leczący się tam pacjenci zamiast wypisanych ręcznie recept będą dostawali od lekarza recepty wydrukowane z komputera. Przychodnia zainwestowała w nowy system komputerowy.

Czytaj też: Będą testować e-recepty

Drukowane recepty są dla pacjenta gwarancją wydania leku w aptece. Do tej pory wielokrotnie pacjenci w Łodzi odsyłani byli przez farmaceutów z powodu źle wypisanej recepty.

Czytaj też: Apteki z Wielkopolski nie chcą testować e-recept

Aptekarze boją się wydawać leki na podstawie nieczytelnie wypisanych recept. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi sprawdził 6,5 tys. recept, na których wypisano 10 tys. leków. 57 recept zostało zakwestionowanych.

Czytaj też: Pacjent dostanie e-receptę

Miejska Przychodnia Chojny w przyszłym roku chce uruchomić jeszcze możliwość zapisów do lekarza przez Internet – informuje „Dziennik Łódzki”.

Czytaj też: Zrealizowano 5 tys. e-recept

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Julita Krzanowska, 2011-10-01 18:06:48

    Opowiadał mi goszcząc u mnie polski lekarz pracujący w Ameryce o e-receptach które tam funkcjonują.Tylko wzdychałam z zazdrości bo kilkakrotnie wracałam do lekarza o poprawienie recepty.A tu proszę On jeszcze nie wyjechał z Polski a ja czytam,że u nas też i to w Łodzi jako pierwsze recepty.Brawo ....  rozwiń