Pierwszy taki ośrodek na Mazowszu

W piątek, 25 stycznia, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz odwiedziła ośrodek dziennego pobytu dla osób z chorobą. Trwają w nim już bezpłatne zajęcia.
Pierwszy taki ośrodek na Mazowszu

Jest to jedyna tego typu placówka na Mazowszu, która powstała w ramach projektu unijnego. Wartość projektu to blisko 3 mln zł. Działania są skierowane łącznie do 660 osób, w tym 470 dotkniętych chorobą i 190 opiekunów. Ośrodek powstał w nowym budynku przychodni przy ul. Strusia 4/8.

Z zajęć rehabilitacyjnych, terapii czy poradnictwa zawodowego można korzystać codziennie od poniedziałku do piątku. W ciągu dnia są zapewnione posiłki, napoje oraz miejsce do odpoczynku. Dziesięciu najbardziej wymagających pomocy uczestników zajęć może liczyć na bezpłatny transport do ośrodka.

Specjaliści pracujący w ośrodku pomagają również w rozwiązywaniu codziennych problemów, m.in. poprzez codzienną rehabilitację, uzyskiwanie wsparcia grupowego potrzebnego do przełamywania poczucia osamotnienia i wykluczenia, pomocy psychologicznej w radzeniu sobie z obniżonym nastrojem wynikającym z choroby. Na uczestników czekają też bezpłatne wyjazdy szkoleniowe i integracyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ośrodek dziennego pobytu jest bardzo cenną inicjatywą. Samorządy realizują lub mają w planach tego rodzaju przedsięwzięcia. Starzejące się społeczeństwo, długośc życia, zmiany demograficzne, wykluczenia to czynniki decydujące przy podejmowaniu decyzji społecznych. Będąc z wizytą w Oslo, problem ludz...i starszych rozwiązano kompleksowo, łącząc opiekę całodobową z ośrodkami dziennego pobytu. rozwiń

Bogusława Czupryn, 2013-01-26 22:25:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE