PARTNER PORTALU
  • BGK

Pikieta związkowców w sprawie kontraktów NFZ

  • PAP    13 grudnia 2011 - 13:04
Pikieta związkowców w sprawie kontraktów NFZ

Przeciwko pominięciu szpitali w konkursie na świadczenia rehabilitacyjne w 2012 roku, przed siedzibą podlaskiego oddziału NFZ w Białymstoku protestują we wtorek związkowcy służby zdrowia.
Według szacunków policji w akcji bierze udział ok. trzystu osób. „Narodowy Fundusz Zdrowia przyczynia się do likwidacji szpitali”, „Zlikwidować NFZ”, „Precz z dyskryminacją”, „Dość monopolu NFZ” – takie hasła widać na transparentach.

Manifestujący przynieśli ze sobą kule rehabilitacyjne i wózek dla niepełnosprawnych, co ma symbolizować upadek szpitali.

Jeden z działaczy związkowych, Eugeniusz Muszyc z Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia, powiedział, że związkowcy, ale też pacjenci protestują przeciwko polityce oddziału NFZ, który w konkursie na świadczenia rehabilitacyjne na 2012 rok wybrał niepubliczne placówki, a kontraktu nie dostały m.in. obydwa szpitale kliniczne w Białymstoku (zabierz głos/oceń prezydenta).

Związkowcy uważają, że przyczyni się to do likwidacji rehabilitacji w szpitalach, a pacjenci będą mieli do tych świadczeń utrudniony dostęp. Muszyc dodał, że po manifestacji ma odbyć się spotkanie przedstawicieli związkowców z dyrektorem oddziału NFZ w Białymstoku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.