PARTNER PORTALU
  • BGK

Placówki podległe samorządowi gotowe do przyjmowania pacjentów

  • PAP    31 grudnia 2014 - 15:49
Placówki podległe samorządowi gotowe do przyjmowania pacjentów

fot.archiwum

Placówki służby zdrowia podległe samorządowi województwa podlaskiego są gotowe do udzielania po 31 grudnia świadczeń zdrowotnych osobom, które nie będą mogły uzyskać pomocy u swoich dotychczasowych lekarzy rodzinnych. Na liście są m.in. szpitale wojewódzkie.
Ma to związek z zapowiedziami części lekarzy rodzinnych, że nie podpiszą umów z NFZ i od początku stycznia nie będą świadczyć usług.

W komunikacie przesłanym mediom wymienionych jest jedenaście placówek podległych samorządowi województwa: w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Bielsku Podlaskim, Łapach, Sokółce.

Szpitale wojewódzkie w Białymstoku, Suwałkach i Łomży oraz stacja pogotowia w Bielsku Podlaskim mają udzielać świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w godz. 8.00-18.00, pozostałe (chodzi o stacje pogotowia w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Łapach, Sokółce, Wasilkowie, Łomży i Suwałkach) - w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w godz. 18.00-8.00.

Do wtorku co trzeci gabinet lekarza rodzinnego w Podlaskiem miał umowę z NFZ na 2015 r. W środę kolejni lekarze zgłaszali gotowość podpisania z Funduszem aneksów umów na 2015 r., ale skala tych zgłoszeń będzie znana pod koniec dnia pracy - poinformował podlaski NFZ.

Pacjenci, których lekarze zamkną gabinety po 1 stycznia, będą mogli zgłaszać się do szpitali na izby przyjęć, na pogotowie lub do tych lekarzy, którzy podpisali umowy - przypomina podlaski NFZ.

W poniedziałek kolejna tura rozmów lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego i przedstawicieli resortu zdrowia w sprawie funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w 2015 r. zakończyła się fiaskiem.

W Podlaskiem lekarze rodzinni mają umowy z NFZ do końca 2016 r. i jeśli nie złożą aneksów do 31 grudnia, przestaną one obowiązywać. "Oznacza to dla gabinetów konieczność ponownego ubiegania się o umowę z NFZ i zebrania nowej listy pacjentów" - mówił rzecznik podlaskiego NFZ Adam Dębski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.