PARTNER PORTALU
  • BGK

Placówki zdrowia nieatrakcyjne dla rynku kapitałowego

  • Rynek Zdrowia (JJ)    7 maja 2014 - 19:35
Placówki zdrowia nieatrakcyjne dla rynku kapitałowego

Pozyskiwanie środków unijnych na inwestycje w ochronie zdrowia wielu placówkom stworzyło warunki do zrealizowania wielu koniecznych modernizacji. Wszyscy prelegenci środowej (7 maja) sesji inwestycyjnej w ochronie zdrowia EEC podkreślali jednak, że tych środków ciągle jest zbyt mało.
- W tej chwili rozliczam już 17. projekt. W sumie nasz szpital pozyskał 168 mln zł na inwestycje. Wszystko to jednak jest ciągle niewystarczające - mówił Marek Nowak, dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr W. Biegańskiego w Grudziądzu.

- Problemem jest ciągle pozyskiwanie kapitału na inwestycje, choć wydawałoby się, że akurat w tej dziedzinie nie powinno być z tym kłopotu. Jesteśmy, niestety, na samym końcu atrakcyjności podmiotów gospodarczych dla rynku kapitałowego, mimo że medycyna to dziedzina z ogromnym potencjałem - dodał dyrektor Nowak.

Czytaj też:  Środki UE ważnym filarem inwestycji w placówkach zdrowia

Jak podkreślał, rynek zdrowia, o ogromnej wartości, jest niestety mało wiarygodny dla rynku kapitałowego. I to trzeba zmienić. Czy powinno się zmienić prawo, czy może otoczenie prawne dla ochrony zdrowia?

- Przecież szpital to miejsce, gdzie lokuje się innowacyjność, nowoczesne technologie oraz ogromny potencjał intelektualny kadry medycznej. Biorąc to pod uwagę, kapitał powinien sam zabiegać o możliwość inwestowania w tę dziedzinę. Niestety, na razie rzeczywistość jest na razie inna - podsumował dyrektor Nowak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.