PARTNER PORTALU
  • BGK

Plakatem w dopalacze

  • PAP    5 października 2010 - 14:55

W Sopocie w ramach walki z tzw. dopalaczami przed sklepami oraz w dyskotekach i w szkołach pojawią się plakaty ostrzegające przez ich zażywaniem. W Pomorskiem policjanci i inspektorzy sanitarni zamknęli do wtorku 58 punktów sprzedaży, spośród 62 istniejących.
- Dopóki nie ma skutecznych rozwiązań ustawowych w walce ze sprzedażą dopalaczy, chcemy wzmocnić akcję edukacyjną wśród młodzieży i jednocześnie zniechęcać ich do zakupu dopalaczy - uważa inicjator akcji, prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Pełnomocnik Prezydenta ds. Uzależnień, Małgorzata Pobłocka poinformowała we wtorek PAP, że przed jednym ze sklepów oferujących dopalacze w Sopocie ustawiono we wtorek mobilną reklamę z plakatem artysty grafika Jacka Staniszewskiego. Na białym tle jest namalowany czarny granat. Na granacie jest duży biały napis "dopalacze" i hasło: "twój wybór - twoje życie".

Pobłocka powiedziała, że taki sam plakat pojawi się też przed drugim sopockim punktem sprzedaży dopalaczy. W przypadku tego sklepu nie ma miejsca na ustawienie dużego baneru. Plakaty będą też rozwieszone w sopockich dyskotekach i szkołach.

Dodała, że oba sopockie punkty sprzedaży są zamknięte i oplombowane. Przed jednym z nich stały dyżur pełni policja. Od soboty inspektorom Sanepidu i policji nie udało się skontaktować z właścicielem tego sklepu.

Jak poinformował Błażej Bąkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do tej pory policjanci i inspektorzy sanitarni zamknęli 58 sklepów oferujących dopalacze. Skontrolowali 59 punktów. Policja wie o istnieniu w wojewóztwie 62 punktów. Bąkiewicz powiedział, że policjanci znaleźli zerwane plomby na 9 sklepach.

- Teraz ustalamy, kto je zerwał, właściciel czy może niezadowoleni klienci - dodał. Zapewnił, że żaden z tych sklepów nie prowadził sprzedaży.

W całym kraju policjanci i inspektorzy sanitarni zamknęli do tej pory ponad 970 sklepów z dopalaczami - poinformował we wtorek rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Dodał, że decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego o zamknięciu nie udało się jeszcze dostarczyć do ok. 130 podmiotów handlujących dopalaczami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • clepconee, 2011-03-01 05:14:54

    hi, new to the site, thanks.