PARTNER PORTALU
  • BGK

Plan B w Wołowie: pozytywna ocena BGK

  • Rynekzdrowia.pl (MAK)    6 sierpnia 2010 - 12:11

Starostwo Powiatowe w Wołowie otrzymało pozytywną ocenę Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczącą przekształcenia miejscowego szpitala w ramach rządowego planu B.
– Ocena ta stanowi pierwszy i jednocześnie najbardziej czasochłonny krok (ocena trwała 7 miesięcy) w procesie pozyskania dotacji z budżetu państwa na pokrycie zobowiązań po likwidowanym PZ ZOZ w Wołowie – informuje portal rynekzdrowia.pl Anna Brodziak-Cisak, likwidator PZ ZOZ w Wołowie

Następnym krokiem, zgodnie z założeniami programu pn. „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia” (tzw. plan B), będzie wniosek do wojewody dolnośląskiego o wydanie decyzji w sprawie objęcia programem.

– Warunkiem udzielenia pomocy finansowej samorządowi terytorialnemu jest m.in. uzyskanie zawiadomienia o objęciu programem, wykreślenie publicznego ZOZ-u z rejestru zakładów opieki zdrowotnej i KRS oraz przejęcie zobowiązań SPZOZ-u przez jednostkę samorządu terytorialnego – przypomina Anna Brodziak-Cisak.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu, proces likwidacji publicznego ZOZ-u w Wołowie rozpoczął się 1 października 2009 r. Likwidacja ma zakończyć się do 31 sierpnia 2010 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.