Płocki szpital ma nowy pawilon

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wzbogacił się o nowy pawilon za blisko 73 mln zł. Wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło prawie 62 mln zł.
Płocki szpital ma nowy pawilon

W dwukondygnacyjnym pawilonie zlokalizowane są oddziały: neurologiczny z pododdziałem udarowym, nefrologiczny z ośrodkiem dializ, dziecięcy, onkologiczny oraz apteka zakładowa i zakład bakteriologii. Przybyło więcej łóżek i sprzętu. Zwiększyła się też liczba stanowisk dializacyjnych.

Dla małych pacjentów przygotowane zostały przytulne sale z łazienkami i z łóżkami dla matek. Poprawią się także warunki leczenia pacjentów w oddziale neurologicznym oraz korzystających z chemioterapii i opieki onkologicznej. Ponadto na oddziale nefrologicznym uruchomione zostały cztery stanowiska do przeprowadzania dializ otrzewnowych.

Dzięki unijnemu wsparciu apteka szpitalna ma nowoczesną pracownię przygotowania leków cytostatycznych oraz pracownię przygotowania preparatów żywienia pozajelitowego, co jest niezbędne i ściśle powiązane z utworzeniem oddziału onkologicznego. Nowoczesny zakład bakteriologii zapewni wysokospecjalistyczną diagnostykę mikrobiologiczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE