PARTNER PORTALU
  • BGK

Płocki szpital potrzebuje modernizacji. Miasto zdecyduje się na PPP?

  • Rynek Zdrowia/gazeta Wyborcza    30 czerwca 2015 - 11:15

Na dostosowanie Szpitala Świętej Trójcy w Płocku do wymogów MZ potrzebne są wielomilionowe nakłady. Źródłem finansowania mogłoby być partnerstwo publiczno-prywatne. We wtorek (30 czerwca) radni zadecydują, czy wybrać to rozwiązanie.
Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", lecznice mają czas na dostosowanie do wymaganych standardów do końca 2016 r. W szpitalu św. Trójcy problem dotyczy m.in. zakładu sterylizacji i oddziału psychiatrii. Ponadto przy pracowni endoskopowej nie ma w bliskim sąsiedztwie pomieszczenia wybudzeń, a na oddziale pediatrycznym brak odrębnych odcinków dla młodszych i starszych dzieci.

Ze wstępnej koncepcji modernizacji i rozbudowy obiektu wynika, że koszt inwestycji to ok. 80 mln zł. Miasto bierze pod uwagę możliwość współpracy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na wtorkowej sesji radni zdecydują o wyrażeniu zgody na podjęcie działań w tym zakresie.

Jeśli będą za, miasto będzie starało się pozyskać pieniądze potrzebne na analizy dot. możliwości zmodernizowania szpitala miejskiego wspólnie z partnerami prywatnymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.