PARTNER PORTALU
  • BGK

Płocki szpital się rozrasta. Wprowadzi się do internatu

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    12 września 2014 - 07:14

Spółka pracuje nad koncepcją modernizacji Szpitala Miejskiego im. Św. Trójcy w Płocku. Planom tym ma się przysłużyć niedawna decyzja prezydenta miasta o przekazaniu aportem Płockiemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej nieruchomości po byłym internacie Małachowianki. Działka wraz z zabudowaniami sąsiaduje ze szpitalem.
W PZOZ-ie nie ukrywają, że rozwój szpitala na dotychczasowej działce byłby "ekstremalnie trudny". Chodzi przede wszystkim o niemożność kompleksowej modernizacji posiadanych budynków bez przerywania działalności. Do obiektów na terenie byłego internatu na czas remontu mogłyby się więc przenieść oddziały, a dodatkowa działka umożliwi docelowo powiększenie szpitala np. poprzez wybudowanie nowego pawilonu.

Koncepcja modernizacji jest w fazie opracowań, na początku przyszłego roku będzie gotowa.

Teren, który spółka dostała od miasta, jest objęty nadzorem konserwatorskim, a internat mieścił się w zabytkowym budynku. Władze szpitala tłumaczą, że tego obiektu nie można poddać gruntownym przeróbkom, więc jego wykorzystanie do celów medycznych z pewnością będzie trudne lub ograniczone. Być może udałoby się tam przenieść psychiatrię, a może powstałaby tam część administracyjna. Ale pozostałe budynki na tej działce już zabytkowe nie są, więc łatwiej je będzie zagospodarować.

PZOZ nie zamierza stworzyć zupełnie nowych oddziałów, np. onkologii, ale chce zmodyfikować profile tych już istniejących, np. rozszerzyć oddział chirurgii o tzw. część ostrą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.