Po 15 latach w Słupsku ma znów funkcjonować porodówka

Po około 15 latach w Słupsku ponownie będą mogły się rodzić dzieci na miejscowej porodówce. Teraz mieszkanki Słupska i powiatu słupskiego rodzą w oddalonej o ok. 17 km Ustce. Oddział położniczo-ginekologiczny za około rok ma przenieść się z Ustki do Słupska.
Po 15 latach w Słupsku ma znów funkcjonować porodówka
Prace budowlane związane z przeniesieniem oddziału ginekologiczno-położniczego mają potrwać do końca roku (fot. pixabay)

W piątek (20 stycznia) została podpisana umowa na przebudowę części Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku przy ul. Hubalczyków na potrzeby oddziału położniczo-ginekologicznego, oddziału neonatologicznego, bloku porodowego i poradni położniczo-ginekologicznej oraz na potrzeby oddziału otolaryngologicznego.

Szacunkowa wartość prac wynosi ok. 7,2 mln zł. Prace budowlane związane z przeniesieniem oddziału ginekologiczno-położniczego mają potrwać do końca roku a oddziału otolaryngologicznego do lipca bieżącego roku.

Członek Zarządu Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, Paweł Orłowski powiedział podczas podpisania umowy, że lokalizacja nowoczesnego oddziału ginekologiczno-położniczego w Słupsku oznacza przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla rodzących i ich dzieci.

Rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, Elżbieta Gryko powiedziała, że oddział położniczo-ginekologiczny słupskiego szpitala od 15 lat funkcjonuje w Ustce. Podała, że w ubiegłym roku urodziło się tu 1248 dzieci; można przypuszczać, że większość z nich to najmłodsi mieszkańcy Słupska i powiatu słupskiego.

Powiedziała, że do Ustki ze Słupska przeniesione zostaną oddziały: dermatologiczny i rehabilitacji ogólnoustrojowej. "W Ustce te oddziały będą dysponowały większą powierzchnią dla pacjentów" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE