PARTNER PORTALU
  • BGK

Pobiegli na rzecz chorych dzieci

  • PAP    11 września 2011 - 11:07
Pobiegli na rzecz chorych dzieci

W niedzielę we Wrocławiu odbyła się sztafeta maratońska na rzecz budowy „Przylądka Nadziei” – nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej.
W sztafecie obok marszałka Grzegorza Schetyny pobiegli również m.in. szefowa wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej prof. Alicja Chybicka (startuje jako niezależna kandydatka popierana przez PO w wyborach do Senatu), eurodeputowany Piotr Borys, marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec (zabierz głos/oceń marszałka) oraz wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski.

W sztafecie wziął również udział medalista igrzysk i mistrzostw świata w wioślarstwie Paweł Rańda.

Schetyna powiedział, że nie musiał specjalnie przygotowywać się do sztafety, ponieważ biega na co dzień. „Dziś chodzi o symboliczne wsparcie idei ludzi, którzy pomagają innym. Swoim udziałem trzeba podkreślić jak ważna jest budowa nowej siedziby kliniki i że należy wspierać ten projekt” – powiedział marszałek Sejmu.

Charytatywna sztafeta znanych wrocławian towarzyszyła odbywającemu się w niedzielę we Wrocławiu 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonowi. W maratonie ulicami stolicy Dolnego Śląska biegnie ponad trzy tysiące osób. Przed startem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar zamachów z 11. września 2001 r. w Nowym Jorku.

Wrocławska Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest jedyną taką placówką w Polsce południowo-zachodniej. Od ponad dwóch lat prowadzona jest kampania społeczna na rzecz budowy Kliniki Przylądek Nadziei. Jej celem jest zebranie pieniędzy na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej, która ma powstać we Wrocławiu przy ul. Borowskiej.

W ramach kampanii zbierane są datki od ludzi i instytucji, prowadzone aukcje oraz bale charytatywne. Nowy budynek ma kosztować ok. 70 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.