PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: 10 mln zł m.in. na zwiększenie dostępu do usług zdrowotnych

  • bad/PAP    16 grudnia 2016 - 16:35
Podkarpackie: 10 mln zł m.in. na zwiększenie dostępu do usług zdrowotnych
Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Fot. mat. prasowe

• 10 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie na zwiększenia dostępu do usług społecznych i zdrowotnych w regionie.
• Pieniądze w ramach ogłoszonego konkursu pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.
Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, wśród projektów, które mają szanse na uzyskanie dofinansowania są m.in. szkolenia z zakresu opieki i rehabilitacji dla osób sprawujących opiekę nad osobami niesamodzielnymi.

Czytaj też: Szpitale powiatowe kontra NFZ. Co z aneksami do umów?

"Realizowane mogą być też projekty, które zakładają utworzenie np. wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego w połączeniu z nauką ich obsługi i doradztwem w zakresie jego wykorzystania" - dodał.

Budżet konkursu wynosi 10 mln zł. Minimalny udział wkładu własnego beneficjenta w finansowaniu tzw. wydatków kwalifikowanych wynosi 5 proc.

Czop zaznaczył, że minimalna wartość projektu wynosi 100 tys. zł. "Wnioski o dofinansowanie projektów należy składać od 30 grudnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r." - powiedział dyrektor WUP.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach RPO Podkarpackie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.