PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: 15 mln zł na programy profilaktyczne i zdrowotne

  • PAP/EM    20 stycznia 2017 - 16:19
Podkarpackie: 15 mln zł na programy profilaktyczne i zdrowotne
Dofinansowanie można dostać na wdrażanie programów zdrowotnych, służących wspieraniu aktywności zawodowe (fot. pixabay)

• 15 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na przygotowanie programów profilaktycznych i zdrowotnych.
• Ogłoszony konkurs jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Jak poinformował w piątek (20 stycznia) wicedyrektor ds. Europejskiego Funduszu Społecznego WUP w Rzeszowie Maciej Karasiński, konkurs pierwszy raz ogłoszono w ubiegłym roku.

"Musieliśmy ogłosić konkurs ponownie, bo wprowadziliśmy zmiany w jego regulaminie. Było to konieczne, aby dostosować zapisy do nowych wytycznych. Zgodnie z nowymi zapisami projekty realizowane w ramach osi priorytetowej VII działanie 7.6, w ramach której ten konkurs jest ogłoszony, mogą być skierowane bezpośrednio do osób zatrudnionych, w tym w warunkach szkodliwych i pozostających bez zatrudnienia" - wyjaśnił Karasiński.

Dofinansowanie można dostać na wdrażanie programów zdrowotnych, służących wspieraniu aktywności zawodowej, dotyczyć mogą profilaktyki chorób onkologicznych, zwłaszcza w zakresie m.in. nowotworów jelita grubego, piersi i szyjki macicy. Minimalna wartość projektu wynosi 200 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać m.in. prywatne i publiczne jednostki świadczące usługi medyczne, organizacje pozarządowe z doświadczeniem w działaniach profilaktycznych i rehabilitacyjnych oraz podmioty ekonomii społecznej. Dokumenty będzie można składać od 20 lutego do 3 marca br.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.