PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie zainwestuje w Uzdrowisko Horyniec

  • PAP    2 marca 2014 - 11:30
Podkarpackie zainwestuje w Uzdrowisko Horyniec

- Ponad 50 mln zł planuje w najbliższych latach zainwestować samorząd woj. podkarpackiego w uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na termomodernizację sanatoryjnych obiektów oraz budowę pawilonu SPA.
Jednym z warunków przejęcia od Skarbu Państwa spółki Uzdrowisko Horyniec było przedstawienie przez samorząd województwa pięcioletniego planu rozwoju spółki. W przygotowanym planie podkarpacki samorząd zakłada, że wartość inwestycji, które zostaną zrealizowane w uzdrowisku wyniesie ponad 50 mln zł. Pieniądze mają pochodzić m.in. z budżetu UE oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wśród planowanych inwestycji są m.in. wymiana kotłowni na bardziej ekologiczną, termomodernizacja budynków uzdrowiska, adaptacja pomieszczeń na rozlewnię wód, a także zakup nowego sprzętu rehabilitacyjnego. W planach jest też budowa nowego pawilonu z pełnym zapleczem SPA&WELLNESS.

Uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Czytaj też: Negocjacje ws. prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec


Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Samorząd od stycznia ubiegłego roku jest już właścicielem uzdrowiska w Rymanowie Zdroju. Wartość planowanych inwestycji w to sanatorium to ponad 24 mln zł.


Od 2012 r. Skarb Państwa w ręce samorządów przekazał nieodpłatnie uzdrowiska w m.in. Ciechocinku, Kołobrzegu, Świnoujściu, Busku-Zdroju oraz Szczawnie-Jedlinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ATEM, 2014-10-26 18:34:07

    -- NAJNOWOCZEŚNIEJSZA MEDYCYNA NA ŚWIECIE I REHABILITACJA ,,,,,,,,,, jak chcecie prosperować ,, musicie leczyć , lub rehabilitować ,, dieta ,zioła ,ruch ,,,,,,,,,, ... -- dla powiatu który przygotuje zestaw produktów , są środki ,zaliczka 1 miliard euro ,,to środki nauki światowej ,,, na stare gatunki ,, ma minister rolnictwa ,, miał przekazać powiatom ,,,wydziałom zdrowia i rolnictwa ,, mam przekazć wiedzę młodzieży i powiatowi jak leczyć dietą ,ziołami iruchem ,, to nowe dziedziny nauki i specjalizacje ,, najpierw bezwłady centralne ,błyskawiczna regenracja 23 dni ,,,,, po złmaniach 42 dni ,,, po porzedstawieniu wyników na sympozjum nauce ,, przejmuje opieką powiat ,, dalej inne metody powiatom przedstwię i nauce ,, przepisów nauka nie wnisła do dyrektyw ,,są w mojej gesti ,, nauka zawsze bez zastrzeżeń zatwierdzała i środki ,,, to biliony ,, ,,, ,,,,, ,,,,,,,,  rozwiń
  • Marianna, 2014-10-26 08:22:44

    Przydałaby się gruntowna,profesjonalna renowacja fasady tego pięknego budynku,która uczyniłaby z niego prawdziwą perłę.i to jak najszybciej.