PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaski marszałek dotuje lecznice

  • Rynek Zdrowia    26 września 2012 - 07:27
Podlaski marszałek dotuje lecznice

Zarząd województwa podlaskiego podjął we wtorek (25 września) decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 198 tys. zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i 204 tys. zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.
Jak informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, dotacja dla lecznicy w Łomży będzie wykorzystana na sfinansowanie prac budowlano-instalacyjnych, a dla placówki w Suwałkach - na remont dachów.

Zarząd zgodził się ponadto na powiększenie wkładu własnego w przypadku jednego z programów transgranicznych i sfinansowanie go z przyszłorocznego budżetu województwa. Chodzi o projekt ''Rozwój współpracy instytucji medycznych Białorusi i Polski w celu zwiększenia dostępności świadczeń zdrowotnych i poprawy ich jakości w zakresie udzielania pomocy w nagłych wypadkach oraz diagnostyki i leczenia zachorowań udarowych''.

Projekt na kwotę ponad 3,8 mln euro ma być realizowany przez Grodzieński Obwodowy Szpital Kliniczny i Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Wkład własny WSZ wyniesie ponad 503 tys. euro. W ramach projektu lecznica w Białymstoku zamierza kupić łóżka, nowoczesną aparaturę i sprzęt dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz dla oddziału udarowego.     
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.