PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: trzy powiaty dostały środki na inwestycje w służbie zdrowia

  • PAP/PSZ    14 grudnia 2017 - 16:25
Podlaskie: trzy powiaty dostały środki na inwestycje w służbie zdrowia
Pieniądze posłużą m.in. do zakupu ambulansów. Fot. (Shutterstock.com)

Trzy podlaskie powiaty otrzymały w sumie blisko 5,1 mln zł dofinansowania na konieczne inwestycje w służbie zdrowia, m.in. zakup ambulansów i wyposażenie specjalistycznych pracowni w szpitalach. Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa.
Dofinansowanie trafi do samorządowych placówek medycznych w powiatach: augustowskim, kolneńskim i wysokomazowieckim; umowy w tej sprawie podpisali z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim samorządowcy.

Inwestycje już trwają (piąta część ich wartości to wkłady własne); pieniądze muszą być wydane i rozliczone w tym roku.

Powiat augustowski otrzymał 1,8 mln zł dofinansowania. Szpital w Augustowie za te pieniądze m.in. buduje już zadaszony podjazd dla specjalistycznych karetek przy Izbie Przyjęć i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wraz z niezbędną infrastrukturą, zakupi sprzęt i aparaturę medyczną do oddziałów, zainstaluje też nowoczesną windę.

Szpital w Kolnie wykorzysta 750 tys. zł dotacji na zakup sprzętu medycznego do pracowni endoskopii, a szpital w Wysokiem Mazowieckiem 2,5 mln zł wyda na dwa ambulanse i tomograf komputerowy z oprogramowaniem.

Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński zwraca uwagę na zakup nowoczesnego tomografu do szpitala w mieście który będzie przydatny m.in. w diagnostyce kardiologicznej. Cała inwestycja kosztować będzie, wraz z pracami budowlanymi około 3 mln zł.

"Mam nadzieję, że to dofinansowanie z budżetu państwa pozwoli tym szpitalom i mieszkańcom naszego województwa (...) uzyskiwać lepsze świadczenie usług zdrowotnych" - mówił po podpisaniu umów wojewoda Paszkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.