PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie wyasygnowało środki na nowy sprzęt medyczny

  • PAP/PSZ    24 listopada 2017 - 12:09
Podlaskie wyasygnowało środki na nowy sprzęt medyczny
Z dotacji zostaną zakupione m.in. wózki inwalidzkie. (fot. Shutterstock)

200 tys. złotych przekazał Urząd Marszałkowski w Białymstoku Ośrodkowi Rehabilitacji w Suwałkach. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który zastąpi zużyte urządzenia rehabilitacyjne.
Jak powiedziała w piątek dyrektor ośrodka Irena Łukaszuk, sprzęt jest niezbędny, ponieważ używany dotychczas się zużył. Ponadto nowy sprzęt jest lepszy i nowocześniejszy.

Ośrodek chce zakupić m.in. rowery treningowe, łóżka rehabilitacyjne, kabiny do ćwiczeń, aparaty do elektrolecznictwa, urządzenia do ćwiczeń stawu skokowego, skanery, lasery, aparaty do ultradźwięku i wózki inwalidzkie.

Ośrodek jest placówką samorządu województwa podlaskiego. Leczy codziennie około 400 pacjentów głównie z Suwalszczyzny, ale także z innych części Polski. W ośrodku są także dwa oddziały stacjonarne z 51 łóżkami.

"Bez sprzętu nie byłaby możliwa działalność naszego ośrodka. Poza tym, żeby dobrze leczyć naszych pacjentów potrzebujemy nowocześniejszego sprzętu, który można kupić na rynku" - dodała Łukaszuk.

Członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk powiedział, że może kwota 200 tys. zł nie wydaje się wielka, ale dla tej placówki to ważne pieniądze. "Chcemy, by nasze jednostki medyczne zapewniły mieszkańcom jak najlepsze warunki lecznictwa" - dodał Dyjuk.

Łukaszuk powiedziała, że ośrodek ma wielu pacjentów, ale są braki lokalowe. Ośrodek ubiega się obecnie o dofinansowanie ze środków unijnych na rozbudowę ośrodka. Dobudowa nowego obiektu obok istniejącego ma kosztować 6 mln zł.

"Rehabilitacja i profilaktyka to ważne dziedziny lecznictwa. Dzięki temu mniej chorujemy i w efekcie oszczędzamy na lecznictwie" - powiedział Dyjuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.