PARTNER PORTALU
  • BGK

Podliczają wydatki na przekształcanie szpitali

  • AW    21 lipca 2011 - 10:00

Poznańskie samorządy szacują przewidywane skutki, jakie dla ich budżetów wynikać będą w przyszłym roku z ustawy o działalności leczniczej. Ankietę w tej sprawie rozesłała tamtejsza delegatura RIO.
W ankiecie skierowanej do jednostek samorządu terytorialnego będących organami założycielskim SP ZOZ, należy podać wybrane wielkości budżetowe (bieżące dochody i wydatki) bez uwzględnienia skutków ustawy o działalności leczniczej oraz określić przewidywane skutki dla budżetu JST wynikające z ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.

Samorządy zostały zobowiązane do podania ogólnej liczby SP ZOZ-ów na swoim terenie oraz określenia, ile z nich jest przewidzianych do likwidacji, ile do przekształcenia w spółkę kapitałową. Na tym nie koniec, ponieważ RIO prosi także o oszacowanie przewidywanej łącznej kwoty zobowiązań dla poszczególnych poradni i szpitali.

W przypadku SP ZOZ-ów, które nie zmienią dotychczasowej formy prawnej należy podać przewidywane w budżecie wydatki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego.

Jak zaznacza poznańska Izba, przekazane dane mogą mieć wyłącznie charakter szacunkowy w związku z tym nie należy uwzględniać umorzeń o których mowa w art. 190 ustawy o działalności leczniczej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.