PARTNER PORTALU
  • BGK

Podwyżki w służbie zdrowia? Konstanty Radziwiłł: Propozycje związków są nierealne

  • PulsHR.pl (GP)/AT    17 lutego 2017 - 10:15
Podwyżki w służbie zdrowia? Konstanty Radziwiłł: Propozycje związków są nierealne
Minister zdrowia ma przed sobą batalię ze związkami zawodowymi w służbie zdrowia. Propozycje podwyżek, z jednej i z drugiej strony, są sprzeczne ze sobą. (fot. twitter.com/MinZdrowia)

• Porozumienie Zawodów Medycznych przedstawiło propozycję podwyżek w służbie zdrowia.
• Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł stwierdził jej założenia za nierealne.
• Projekt Porozumienia Zawodów Medycznych jest nie do spełnienia. Przygotowaliśmy projekt bardziej umiarkowany - wyjaśnił.
W piątek (17 lutego) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odpowiadał związkom zawodowym w służbie zdrowia na postulaty podwyżek. Porozumienie Zawodów Medycznych wystosowało do resortu projekt zmian w prawie, które mają podnieść wynagrodzenia w opiece zdrowotnej. Minister, choć zgadza się z postulatem, zastrzegł, że spełnienie życzeń strony związkowej nie jest możliwe.

- Lekarze chcieliby zarabiać kilkanaście tysięcy - mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia polityk. - To poziom, na który Polska nie może sobie pozwolić i to nie jest niechęć do podnoszenia płac, to kwestia możliwości budżetowych naszego kraju.

Czytaj też: Zarobki w służbie zdrowia: Zmiany w ustalaniu najniższego wynagrodzenia

W propozycji mówiło się o podwyżce dla rezydentów, tak by w ciągu najbliższych lat, do 2020 roku, dojść do poziomu 5 200 zł miesięcznie za pracę lekarza na tym stanowisku. Minister zaznaczał ,że taka opcja nie jest realna. Zarazem przypominał, że jego urzędnicy mają inne rozwiązanie.

- Musimy się dostosować do możliwości - mówił jeszcze Radziwiłł. - Projekt Porozumienia Zawodów Medycznych jest nie do spełnienia. Jest przygotowany projekt bardziej umiarkowany.

Na poparcie swoich propozycji Radziwiłł zapowiedział, że projekt resortu jest w "zaawansowany" pracach legislacyjnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Anioł Apokalipsy, 2017-02-20 10:28:18

    Radziwiłł, skoro ta puszka Misiewicz zarabia 12 tysięcy brutto to ile powinien zarabiać lekarz? Odpowiedzialność Misiewicza - teatr, odpowiedzialność lekarza - ludzkie życie. t Macie kasę na PiSowskie Koryto to znajdźcie na służbę zdrowia. A jak nie macie to zabierzcie sobie i swoim pociotkom. ...  rozwiń
  • Glass, 2017-02-17 18:20:12

    Ciekawe czy Radziwiłłek ograniczy swoje apanaże i dostosuje je do możliwości budżetu?