PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogadaj działa dalej

  • AZA    8 marca 2010 - 00:14

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny o uzależnieniach i patologiach społecznych związanych z uzależnieniami – www.pogadaj.eu otrzymał fundusze na dalszą działalność.
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję w tej sprawie, przeznaczając na kontynuację programu w 2010 roku ponad 31 tys. zł. Adresatami projektu są zarówno osoby uzależnione od środków psychoaktywnych, jak i rodziny osób uzależnionych, a także do osób zagrożonych przemocą domową.

Strona internetowa www.pogadaj.eu, dzięki udostępnionemu czatowi, pozwala osobom odwiedzającym serwis na bezpośrednią rozmowę z zatrudnionymi specjalistami. Strona posiada także interaktywne forum, na którym można m.in. zadawać pytania dotyczące problemów uzależnień.

Projekt ma na celu m.in. zmniejszenie poziomu bezradności osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz osób współuzależnionych, zwiększenie dostępu do profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie uzależnień oraz przeciwdziałanie przemocy domowej.
 
Według prowadzonych statystyk, portal w 2009 roku został odwiedzony przez 11502 osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.