PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogotowie będzie się tłumaczyć

  • PAP    12 sierpnia 2012 - 16:00
Pogotowie będzie się tłumaczyć

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poprosił szefa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego o pilne wyjaśnienie w sprawie sobotniego incydentu, do którego doszło w Wielkopolsce.
W sobotę po południu do szpitala w Gostyniu (wielkopolskie) przywieziono rannego w wypadku 5-letniego chłopca. Po zdiagnozowaniu przez lekarza dyżurnego szpitala dziecko z licznymi obrażeniami miało trafić do Instytutu Pediatrii w Poznaniu.

„Dwukrotnie prosiłem lotnicze pogotowie o jak najszybsze przetransportowanie rannego chłopca do Poznania i dwukrotnie odmówiono mi zasłaniając się przepisami” – powiedział lekarz dyżurny szpitala w Gostyniu Maciej Górzyński.

Dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu po czterech godzinach. Zostało przewiezione specjalistyczną karetką. Przeszło operację, jego stan jest ciężki.

Według rzeczniczki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na przewiezienie dziecka śmigłowcem nie pozwalały przepisy, które dopuszczają transport międzyszpitalny tylko z udokumentowanych miejsc i lądowisk.

„W przypadku tego szpitala w jego pobliżu nie ma takiego udokumentowanego miejsca i dlatego nie mogliśmy dziecka przewieźć. Gdyby nas wezwano na miejsce wypadku, to takiego problemu by nie było i to pilot zadecydowałby, gdzie wylądować, aby rannego odebrać” – powiedziała rzeczniczka LPR Justyna Sochacka.

Według Sochackiej w poniedziałek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz otrzyma odpowiednie pisemne wyjaśnienia od lotniczego pogotowia. W poniedziałek sprawę wyjaśniać będzie także oddział wojewódzki NFZ w Poznaniu. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Zet. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.