PARTNER PORTALU
  • BGK

Pogotowie w Słupsku przegrało przetarg. Będzie kontrola marszałka

  • gp24.pl/Rynek Zdrowia    12 czerwca 2015 - 10:26
Pogotowie w Słupsku przegrało przetarg. Będzie kontrola marszałka
fot.PTWP

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, zlecił kontrolę w słupskiej stacji pogotowia ratunkowego. Przegrała ona przetarg na świadczenie transportu sanitarnego dla tamtejszego szpitala - zażądała prawie dwa razy więcej niż prywatna firma.
Przegranie przetargu oznacza dla pogotowia m.in. konieczność zwolnienia 15 pracowników - kierowców karetek i ratowników medycznych - informuje serwis gp24.pl.

Mieczysław Struk nie ukrywa, że jest zdumiony wysokością kwot oferowanych w przetargu przez tę jednostkę, radykalnie większych od dotychczasowych. I radykalnie wyższych od oferowanych przez innych świadczeniodawców, a zatem niekonkurencyjnych.

Kontrola w słupskim pogotowiu ratunkowym ma potrwać kilka dni. Marszałek zapowiada wyciągnięcie wniosków. Po jej zakończeniu wyda komunikat, w którym odniesie się do ewentualnych zastrzeżeń do pracy dyrektora słupskiego pogotowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • a nie mówiłem, 2015-06-12 18:23:36

    Jeśli oddaje się naturalne monopole publiczne (pewnie nie za darmo - ale podłuchu jeszcze nie ujawniono) na żer przetargów na chętnych do kręcenia lodów na publicznej kasie - to niech nie dziwi czarny scenariusz jaki się realizuje dla usług z natury rzeczy publicznych... samorzady.pb.pl/2841449,8131...,czarna-wizja-smieciowa  rozwiń