PARTNER PORTALU
  • BGK

Polityka i profilaktyka zdrowotna online

  • BB    20 września 2011 - 19:34
Polityka i profilaktyka zdrowotna online

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, odbyła się oficjalna premiera dwóch nowych serwisów informacyjnych Województwa Łódzkiego – zdrowie.lodzkie.pl oraz profilaktyka.lodzkie.pl.
Serwis informacyjny zdrowie.lodzkie.pl przeznaczony jest dla mieszkańców województwa zainteresowanych sposobem organizacji opieki medycznej w województwie łódzkim oraz ma za zadanie przybliżyć politykę zdrowotną realizowaną przez Samorząd Województwa. Znaleźć tam można również lokalizator zoz, który może pomóc w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej na mapie oraz poradnik pacjenta, w który można znaleźć najnowsze i potrzebne często informacje np. na temat praw pacjenta.

Serwis informacyjny profilaktyka.lodzkie.pl przeznaczony jest dla mieszkańców województwa, zainteresowanych udziałem w programach profilaktycznych realizowanych na terenie regionu łódzkiego. Serwis posiada w centralnym miejscu wyszukiwarkę programów profilaktycznych, której wyniki można dowolnie filtrować pod kątem różnych kryteriów – tak by znaleźć i dowiedzieć się więcej informacji na temat interesującego programu.

Serwisy zostały wykonane w nowoczesny i atrakcyjny graficznie sposób oraz spełniają wymagania techniczne (standardy) dla stron internetowych. Oba serwisy powstały w ramach projektu in4health – Regionalne Zdrowotne Serwisy Informacyjne, którego głównym celem jest podniesienie jakości życia mieszkańców  województwa łódzkiego dzięki  zapewnieniu możliwości korzystania z szerokiego zakresu scentralizowanych informacji dotyczących ochrony zdrowia realizowanego poprzez  zwiększenie powszechnego dostępu do nich drogą elektroniczną oraz rozwój praktycznych usług z zakresu eZdrowia wspieranych nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi (ICT).

Projekt in4health został dofinansowany środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 i jest dofinansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania IV.2 E-Usługi Publiczne IV Osi Priorytetowej Społeczeństwo Informacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Beneficjentem projektu jest Województwo Łódzkie, reprezentowane przez Departament Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Projekt jest zarządzany i realizowany przez Biuro Projektu in4health, znajdujące się w Wydziale ds. eZdrowia. Całkowita wartość projektu to 2,13 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.