PARTNER PORTALU
  • BGK

Polscy lekarze najlepsi w prestiżowym konkursie

  • PAP/AT    3 lutego 2017 - 06:55
Polscy lekarze najlepsi w prestiżowym konkursie
Polscy lekarze wojskowi okazali się najlepsi w prestiżowym amerykańskim konkursie (fot.flickr.com/ labormikro)

Polscy lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego zostali wyróżnieni za raport z badań żołnierzy rannych i poszkodowanych na skutek wybuchu improwizowanych ładunków wybuchowych w Afganistanie.
Polscy lekarze wojskowi okazali się najlepsi w prestiżowym amerykańskim konkursie

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie zdobyli główną nagrodę w konkursie prac naukowych podczas konferencji amerykańskich ortopedów wojskowych - informuje "Nasz Dziennik".

Polscy specjaliści zostali wyróżnieni za raport z badań żołnierzy rannych i poszkodowanych na skutek wybuchu improwizowanych ładunków wybuchowych w Afganistanie. Takie badania są prowadzone w ramach projektu AFGAN. Koncentruje się on na poprawie bezpieczeństwa i ochronie żołnierzy na misjach poprzez działanie w obszarach wojskowo-medycznym i technicznym.

Dla gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Gierelaka, dyrektora WIM i kierownika projektu, nie jest zaskoczeniem, że Amerykanie z dużym zainteresowaniem podeszli do tej pracy.

Czytaj też: Dostęp do lekarza rodzinnego dla nieubezpieczonych. Za darmo tylko dla oszustów?

"Inicjując AFGAN mieliśmy świadomość, że to unikatowy w skali światowej projekt badawczy. Nasi koledzy zajmujący się techniką analizują uszkodzenia pojazdów, szukają słabych punktów ich konstrukcji. W efekcie zaproponujemy nowe rozwiązania konstrukcji pojazdów opancerzonych, nowe instrukcje dla żołnierzy. Dzięki temu żołnierze będą bezpieczniejsi na współczesnym polu walki" - mówi "Naszemu Dziennikowi" szef WIM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.