PARTNER PORTALU
  • BGK

Polski szpital chce poszukać pacjentów na Litwie

  • PAP    3 lutego 2014 - 07:24
Polski szpital chce poszukać pacjentów na Litwie

Ponad 15 mln zł ma kosztować rozbudowa i modernizacja szpitala powiatowego w Sejnach (Podlaskie). Unowocześniane oddziały szpitalne liczą na pacjentów z odległej o 10 km Litwy.
Jak poinformował PAP dyrektor SP ZOZ w Sejnach Waldemar Kwaterki, szpital pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 14 mln zł na rozbudowę i modernizację placówki. W ramach projektu, do połowy 2015 roku w nowo wybudowanej części szpitala ma powstać nowoczesny blok operacyjny. Mają być też rozbudowane i dostosowane do norm unijnych oddziały: ginekologiczno-położniczy, chirurgiczny, dziecięcy i intensywnej terapii.

Kwaterki powiedział, że chce dostosować placówkę do norm unijnych, które ministerstwo zdrowia wprowadzi w 2016 roku. Od tego czasu wejdą w życie nowe standardy, które będą dotyczyć wyposażenia, aparatury i sprzętu medycznego. Zostaną podniesione także wymagania sanitarne.

Dyrektor dodał, że szpital po modernizacji będzie szukał dodatkowych pacjentów i dochodów za granicą z Litwą. "Naszą ofertę najpierw skierujemy do mieszkańców terenów przygranicznych, głównie z okolic Łoździej, a potem będziemy promować nasze usługi w innych regionach Litwy" - powiedział.

Obecnie w szpitalu w Sejnach pełni dyżury lekarz z Litwy, który pracuje na oddziale położniczym. Kwaterki widzi możliwość pracy także dla lekarzy innych specjalności z Litwy, jeśli to będzie potrzebne.

Szpital w Sejnach jest niewielką placówką służby zdrowia, ma zaledwie pięć oddziałów. Może leczyć jednorazowo 100 osób. Placówka nie ma problemów finansowych, jak większość szpitali w Polsce. Od wielu lat ma dodatni wynik finansowy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.