PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomieszczenia szpitalne bez wiążących wymogów. Opinia sanepidu wystarczy

  • aw/RynekZdrowia.pl    28 kwietnia 2017 - 09:54
Pomieszczenia szpitalne bez wiążących wymogów. Opinia sanepidu wystarczy

Jakim wymogom powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia w gabinetach lekarskich lub szpitalach? Według Ministerstwa Zdrowia - żadnym, bo właśnie zapowiedziało zamiar zniesienia obowiązku dostosowywania do wymagań określonych w rozporządzeniu z 26 czerwca 2012 r.
Jak informują w swoim stanowisku Pracodawcy RP, resort zdrowia obwieścił zmianę w wykazie prac legislacyjnych. Zgodnie z opisem proponowanego rozwiązania ”podmioty wykonujące działalność leczniczą, które nie zrealizują programu dostosowawczego (termin na dostosowanie upływa 31 grudnia tego roku), będą mogły wystąpić do właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej z wnioskiem o wydanie opinii o wpływie niespełniania wymagań na bezpieczeństwo pacjentów".

Opinia byłaby wydawana w formie decyzji administracyjnej. Organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej przekazywałby opinię właściwemu organowi prowadzącemu rejestr podmiotów wykonujących działalność leczniczą. W przypadku pozytywnej opinii podmiot mógłby dalej funkcjonować, w przypadku negatywnej - organ prowadzący rejestr wszczynałby postępowanie w sprawie wykreślenia z rejestru.

W opinii Pracodawców RP bardzo złym sygnałem dla szpitali jest zupełna rezygnacja z obowiązku dostosowania się to wymogów określonych w rozporządzeniu.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.