PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomoc dla dzieci w śpiączce

  • JL    24 marca 2010 - 08:50
Pomoc dla dzieci w śpiączce

Powstająca w Międzylesiu pierwsza w Polsce klinika dla dzieci w śpiączce „Budzik” dostanie ponad 7,3 mln zł wsparcia z Unii.
Projekt Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo” wart jest prawie 8,7 mln zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu klinika kupi niezbędną aparaturę, m.in. aparat do USG i RTG, oprogramowanie, system do monitorowania śródoperacyjnego, lampy operacyjne i endoskopy.

Klinika zostanie wyposażona w meble medyczne i sprzęt komputerowy. W budynku wykonane i zamontowane zostaną również instalacje, m.in. gazów medycznych, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, wodno-kanalizacyjna, elektryczna, sieci teleinformatycznej, klimatyzacji i wentylacji oraz automatycznej regulacji i sterowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Bluethor, 2013-09-06 22:25:30

    Witam A czy wiecie Państwo, że u Pani Błaszczyk jest miejsce dla piętnastu dzieciaków będących w stanie śpiączki. A na budynek z wyposażeniem Unia dała już 8,7 mln zł. A ile jeszcze w mury poszło pieniędzy z Fundacji " Budzik " ? Za takie pieniądze można byłoby wybudować i wyposażyć klini...kę , ściągnąć najlepszych fachowców na co najmniej pięćdziesięcioro dzieci , gdyby to nie była warszawka ? A do tego wszystko w klinice muszą robić sami rodzice bo lekarzy to tam nie widać a pielęgniarki bywają. Kto akceptuje takie wydatki , przecież jak ktoś z Unii to zobaczy to będzie bardzo zdziwiony. Taki biedny kraj a tu klinika dla piętnastu dzieci za ponad 10 mln zł. Trochę realizmu.  rozwiń