PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomoc dla najuboższych mieszkańców

  • BB    2 sierpnia 2011 - 20:45
Pomoc dla najuboższych mieszkańców

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podpisał umowę z Bankiem Żywności w Nowych Bielicach o udzielenie dotacji w kwocie 10 000,00 zł na realizację zadania publicznego pn. „Nieodpłatne przekazywanie żywności najuboższym mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego”.
Za ww. dotację Bank Żywności zakupi w miesiącach sierpień-październik 1500 ton artykułów spożywczych oraz przetransportuje je do magazynu w Nowych Bielicach. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe zajmujące się bezpośrednio osobami bezrobotnymi, niepełnosprawnymi, rodzinami wielodzietnymi czy dziećmi ze środowisk patologicznych będą mogły bezpłatnie odbierać żywność z magazynu Banku Żywności.

Z pomocy skorzystają przede wszystkim potrzebujący, którzy żyją na granicy ubóstwa. Akcja ma na celu zmniejszenie obszarów niedożywienia. Równolegle zbierając artykuły spożywcze przed upływem terminu ich przydatności do spożycia, Bank coraz skuteczniej przeciwdziała marnowaniu żywności.

Program pomocy żywnościowej prowadzony jest przez Bank Żywności na terenie całego województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.