PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomoc okulistyczna dla poznańskich dzieci

  • PAP    30 czerwca 2011 - 17:08
Pomoc okulistyczna dla poznańskich dzieci

Centrum Medyczne Św. Jerzego świadczyć będzie od 1 lipca całodobową pomoc okulistyczną dla dzieci z Poznania.
W czwartek NFZ rozstrzygnął konkurs w tej sprawie. Poprzedni konkurs zakończył się niepowodzeniem - nie przystąpiła do niego żadna placówka medyczna.

Centrum Medyczne Św. Jerzego, które od 2010 roku świadczyło doraźną pomoc okulistyczną dla dzieci twierdziło, że dostaje z NFZ za mało pieniędzy i z końcem lutego przestało świadczyć usługi. Od marca pomoc młodszym pacjentom w Poznaniu niosły szpitalne oddziały ratunkowe i inne oddziały okulistyczne.

Czytaj też: NFZ zmienia system finansowania AOS

- Podjęliśmy decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu, zgłosiła się tylko jedna placówka, która spełniała wszelkie wymogi i jest gotowa do realizacji świadczeń - powiedziała w czwartek rzecznik NFZ w Poznaniu, Marta Banaszak-Osiewicz. - Jesienią będziemy przeprowadzali duży konkurs na realizację różnych usług medycznych, ze względu na to, że wygasają zawarte wcześniej przez nas trzyletnie umowy. Przedmiotem konkursu na najbliższe lata będzie też kwestia okulistyki dziecięcej - dodała.

Jak poinformował prezes Centrum Grzegorz Bigaj, zaproponowane obecnie przez NFZ warunki są na tyle korzystne, że placówka nie będzie ponosiła strat spowodowanych funkcjonowaniem izby przyjęć. - Spór, który spowodował rozwiązanie poprzedniej umowy dotyczył ryczałtu na izbę przyjęć. W ubiegłym roku był on na poziomie ok. 1,3 tys. zł, w tej chwili jest to 2,5 tys. zł dziennie. Od dziś od północy lekarze i infrastruktura będą czekały na pacjentów, którzy będą potrzebowali pomocy - powiedział.

Umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia. Centrum Medyczne Św. Jerzego jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej świadczącym usługi w oparciu o kontrakt z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ oraz komercyjnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.